Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu je skupaj z Občino Vrhnika pripravil vsakoletno tekmovanje “Kaj veš o prometu?”. Tekmovanje je potekalo v četrtek, 20. 4. 2017.

Sestavljeno je iz treh sklopov:

1. spretnostne vožnje po poligonu z ovirami,
  2. vožnje v cestnem prometu in
  3. teoretičnega preizkusa znanja.

Na tekmovanje smo se začeli pripravljati v začetku marca. Najprej smo se pogovorili o tekmovanju, na drugem srečanju pa smo v računalniški učilnici ponovili teorijo in reševali teste. V tednu pred tekmovanjem smo si pogledali poligon za spretnostno vožnjo in ponovili pravila za varno vožnjo v cestnem prometu, skupaj s prometno signalizacijo. Spretnostni poligon smo lahko preizkusili uro pred tekmovanjem.

Udeležilo se ga je šest učencev naše šole:

• Jaka Čretnik, 9. C, 1. mesto
  • Zala Marija Groznik, 6. B, 2. mesto
  • Kaja Gerdina, 6. D, 4. mesto
  • Tristan Ribič, 9. C, 5. mesto
  • Anže Pellis Brenčič, 9. C, 14. mesto
  • Samo Herkselj Japelj, 9. C, 16. mesto

Vseh udeležencev tekmovanja je bilo 19.

Ekipno smo zasedli 1. mesto, med tremi sodelujočimi šolami.

Najboljši trije so prejeli praktične nagrade, tudi kot zmagovalna šola smo prejeli praktično nagrado, košarkarsko žogo. Vsi tekmovalci so prejeli še spominske majice, bidone in sladko presenečenje.

Zmagovalec, Jaka Čretnik, 9. C, se bo udeležil državnega tekmovanja “Kaj veš o prometu?”, ki bo v soboto, 27. maja 2017, na OŠ Ljudski vrt, Ptuj.

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)