Kolesarski krožek

Pozdravljeni kolesarji in kolesarke!

Kolo je predvsem prevozno sredstvo. Ne onesnažuje okolja, tistemu, ki ga vozi, pomaga ohranjati zdravje in dobro kondicijo, pomaga privarčevati pri stroških goriva ali prevoza (avtobus, taksi) … Z lahkoto ga kjerkoli parkiramo (in seveda upamo, da nam ga ne ukradejo) ali spustijo pnevmatik. Služi za prevoz do trgovin, a ni namenjeno prevažanju tovora, Z njim lahko obiščemo prijatelje in znance.

Pri kolesarskem krožku želimo, da bodo poti s kolesom varne, svoje znanje pa bomo delili tudi z drugimi. Pri krožku bomo zato:

• utrjevali znanje cestno prometnih predpisov,
  • spoznavali osnove pravilnega vedenja pešcev,
  • urili tehniko vožnje s kolesom na kolesarskem poligonu in prometnicah šolskega okoliša,
  • se pripravljali na tekmovanju “Kaj veš o prometu?”
  • najspretnejši in najboljši bodo na tekmovanju tudi sodelovali,
  • sodelovali v prometnih akcijah SPV Vrhnika (S kolesom v šolo, Bistro glavo varuje čelada, Dan brez avtomobila, Evropski teden mobilnosti …),
  • pripravili akcijo Varno kolo za učence naše šole,
  • sodelovali pri razpisih in akcijah AVP
  • spoznavali prometno varnostni načrt šole in varne šolske poti,
  • spoznavali pomen pravilnega ravnanja v različnih prometnih situacijah za lastno zdravje in kot vzgled drugim,
  • spoznavali sestavne dele kolesa,
  • znali kolo pravilno vzdrževati (v sodelovanju s kolesarskim servisom),
  • spoznavali obvezno in dodatno opremo kolesarja (zaščitna čelada, odsevna telesa …),
  • pomagali pri izvedbi kolesarskih izpitov za petošolce in
  • sodelovali pri varovanju otrok na nevarnejših mestih in prehodih na šolskih poteh prva dva tedna pouka.

Vabim učence in učenke od 6. – 9. razreda, da se mi pridružite pri zabavno, poučnem in aktivnem kolesarskem krožku.

Mentor: Simon Gerdina